Direktlänk till inlägg 4 januari 2021
Jag blev uppringd av en man som hade hört att jag hade gått ner i vikt. Han ringde åt en annan man som oxo hade kämpat med sin vikt så han ville träffa mig här ute på gården. Men han ville inte säga vem det var . Men jag gick ut o det var en folksamling så jag gick dit o tittade.
Där står en karl som hade vitt hår o när han vänder sig om ser jag att det är Bill Clinton.
Han kom fram till mig o skulle hälsa då viskade hans livvakt att man skulle gå mer på ena knät o lägga armbågen på det samtidigt som jag skulle hälsa med den andra handen. Jag höll på att inte komma upp sen. Han ville att jag skulle ta kort på honom som han måste använda när han skulle prata om vikten för han måste alltid visa upp att det var han. Sen ville han ha ett på mig oxo som skulle visas upp.
Vi pratade en stund o sen bestämde han att han skulle ringa mig för att bestämma tid till mötet.
Ja då, mobilen ringde men det var Rohde som ville ha mina sista siffror för hon ska ta ut en medicin åt mig samtidigt som hon tar ut till sig själv.
Jag fick inte veta hur det fick om vi fick till ett möte men det fick vi nog.
Det blev ingen promenad i dag för det har snöat o är halt ute så jag vågar inte ge mig ut. Jag får vänta o se när det försvinner,, det är ju skit oxo.
Istället plockade jag bort julen så det känns skönt att det är gjort. Sen stod jag i köket i 2 timmar o lagade min kycklinggryta,, den blev god så nu har jag ätit o har bara att frysa in i portioner sen.
Det börjar en film på tv4 film,, får se om den är nåt att ha.
Hoppas att ni har haft en bra dag där ute. Var rädda om er o varandra. Dröm Vackra Drömmar.
BE SAFE ♥
Puss I Pannan ♥
Häromdagen när jag satt vid köksbordet och drack mitt morgonkaffe började jag tänka på hur mycket vi egentligen slänger. Det hela började när jag skulle rensa mitt förråd och hittade gamla saker som jag inte använder längre. En trasig lampa, en g...
Önskar Du ett samarbete med mig så kan du skriva till mig antingen här på bloggen eller på min mejl.
anneliprivat@hotmail.com
❤❤❤
Så här färgrann var min mage efter min GBP
Jag tappade mer än hälften av håret. Jag var livrädd att bli flintis. Men det kom tillbaka. Detta är en stor hårtuss från 2 dagars borstande.
Nu har jag fått en massa krullor, tidigare hade jag rakt hår.
Jag har gått ner 48 kg & över 1 meter.
Men jag kämpar fortfarande väldigt hårt med att gå ner resten av min vikt. Helst 15 kg till.
Må | Ti | On | To | Fr | Lö | Sö | |||
1 | 2 | 3 | |||||||
4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | |||
11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | |||
18 | 19 | 20 | 21 |
22 | 23 | 24 | |||
25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | |||
|