Direktlänk till inlägg 6 december 2015
Jag har haft en konstig känsla i magen, ja till höger nästan i höjd med min högra äggstock så jag gick till gynekologen.
Medans han undersökte mig, tittade han konstigt på mig. Jag blev lite orolig men slog bort det igen o lät honom avsluta undersökningen.
När han var klar satte vi oss o han förklarade att jag hade långt gången cancer i livmordershalsen. Jag började först skratta för jag trodde att han drev med mig.
Jag gick hem o fortsatte som vanligt men sen kom jag i kontakt med en granne som oxo hade fått cancer. Hon sa att jag var tvungen att gå tillbaka till läkaren o lyssna på vad han hade att säga. Hon tyckte att det var konstigt att läkaren släppte iväg mig som han gjorde när han hade berättat detta.
Jag frågade honom om han skojade med mig eller om jag faktiskt hade fått cancer ? Han sa att jag tyvärr hade fått cancer o att det var allvarligt. Jag frågade om det gick att bota, men han sa att det hade gått för långt o att jag hade högst några månader kvar att leva. Där kom chocken !!!
Mamma hade kontakt med en annan granne som oxo hade fått cancer, men att läkaren hade tagit fel så jag kontaktade min läkare igen men han höll fast vid att jag inte hade långt kvar att leva.
Det är fruktansvärt, jag fick sån ångest. Jag ville inte lämna min son, mina barnbarn ja min familj o min lille Teddy.
Långt bort hörde jag hur en telefon ringde så jag började se mig omkring när jag hör att det var min egna telefon. Det var mamma som ringde o väckte mig, då hade jag somnat om efter jag hade varit ute med Teddy.
Herregud vad skönt det var att vakna. Det fanns ingen läkare, ingen ångest o ingen cancer. Det var bara en mardröm, en fruktansvärd mardröm.
Men, jag måste beställa en tid till min läkare för jag skulle gjort det för två år sen. Hoppas inte att det blir en sanndröm.
Ha en fin dag ... Puss I Pannan ♥
#blogg24 nr 6
Häromdagen när jag satt vid köksbordet och drack mitt morgonkaffe började jag tänka på hur mycket vi egentligen slänger. Det hela började när jag skulle rensa mitt förråd och hittade gamla saker som jag inte använder längre. En trasig lampa, en g...
Önskar Du ett samarbete med mig så kan du skriva till mig antingen här på bloggen eller på min mejl.
anneliprivat@hotmail.com
❤❤❤
Så här färgrann var min mage efter min GBP
Jag tappade mer än hälften av håret. Jag var livrädd att bli flintis. Men det kom tillbaka. Detta är en stor hårtuss från 2 dagars borstande.
Nu har jag fått en massa krullor, tidigare hade jag rakt hår.
Jag har gått ner 48 kg & över 1 meter.
Men jag kämpar fortfarande väldigt hårt med att gå ner resten av min vikt. Helst 15 kg till.
Må | Ti | On | To | Fr | Lö | Sö | |||
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | ||||
7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | |||
14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | |||
21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | |||
28 | 29 | 30 | 31 | ||||||
|