Direktlänk till inlägg 13 april 2023
Dagarna flyter ihop, jag vet knappt vad jag gör eller när jag har gjort nåt.. Ja nu gör jag ju inte så mycket så jag borde kunna hålla reda på lite i alla fall =)
Min läkare har skrivit ut lite recept men några grejer blev fel o sen var det ett par ögondroppar som var restade så jag måste ringa om det igen o be om ett annat recept.
Hur som helst så när jag hade pratat med honom i förrgår så gjorde jag bort mig lite, ja han är ju van vid mig hurdan jag är.. Men när vi sa hejdå råkade jag säga puss puss till honom o jag hörde hur han skrattade hört innan han la på telefonen =)
Pinsam eller ? Njae,, det är ju inte första gången jag säger så,, har gjort det till nån telefonförsäljare oxo för många år sen.
Jag är ju så van o säga puss puss när jag slutar prata med nån så det var inte så konstigt. Ja han fick i alla fall nåt att prata om på lunchen =)
I dag/igår tvättade jag o bäddade med rena lakan, men fy så jobbigt det är för värken o bädda sängen, det tror man inte men det tar tid o sen får jag sån värk.
I natt har jag sovit dåligt, har haft ont i huvudet o riktigt ont i nacken, men det blev lite bättre frampå eftermiddagen..
Men nu ska jag lägga mig för nu går ögonen snart i kors. Hoppas att ni har haft en bra dag där ute. Var rädda om er o varandra. Dröm Vackra Drömmar.. Puss I Pannan =)
Häromdagen när jag satt vid köksbordet och drack mitt morgonkaffe började jag tänka på hur mycket vi egentligen slänger. Det hela började när jag skulle rensa mitt förråd och hittade gamla saker som jag inte använder längre. En trasig lampa, en g...
Önskar Du ett samarbete med mig så kan du skriva till mig antingen här på bloggen eller på min mejl.
anneliprivat@hotmail.com
❤❤❤
Så här färgrann var min mage efter min GBP
Jag tappade mer än hälften av håret. Jag var livrädd att bli flintis. Men det kom tillbaka. Detta är en stor hårtuss från 2 dagars borstande.
Nu har jag fått en massa krullor, tidigare hade jag rakt hår.
Jag har gått ner 48 kg & över 1 meter.
Men jag kämpar fortfarande väldigt hårt med att gå ner resten av min vikt. Helst 15 kg till.
Må | Ti | On | To | Fr | Lö | Sö | |||
1 | 2 | ||||||||
3 | 4 | 5 |
6 | 7 |
8 | 9 |
|||
10 |
11 | 12 |
13 | 14 |
15 | 16 | |||
17 |
18 |
19 |
20 |
21 | 22 | 23 |
|||
24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 |
30 | |||
|