Direktlänk till inlägg 3 september 2016
Idag skulle jag o grannen Rohde åkt till Erikshjälpen o sen ner till "byn" för det har varit festligheter,,, Bergets Dag.
Men som vanligt så blev det inte alls som jag hade tänk mig. Värken förstör så mycket för mig så jag fick ringa till henne o avboka. Tack o lov så vet hon hur det är att ha värk mm.
Hon ringde till mig mitt på dagen o undrade hur jag mådde. Hon sa att hon hade köpt en smörgåstårta så jag kunde komma bort till henne ikväll så nu har jag varit där..
Passade på att ta några bilder på molnen , dom var så vackra =)
Smörgåstårtan var så otroligt god. Den var lite söt men ändå lite syrlig, smakerna var fantastiska.. Tack snälla Rohde.. Till detta fick vi cider att dricka. Så nu är jag helnöjd.
Jag tog den här bilden när jag gick hem, molnen var fina men jag fick inte till det riktigt med kameran men detta får väl duga.
Jag blev lite sugen på vin när jag hade kommit hem så jag hällde upp ett litet glas,, Tre Apor det är riktigt gott. Om ni gillar vita viner så prova detta.
Hoppas att ni har haft en bra dag allesammans. Ska se om jag får in mammas katt snart, jag har redan fixat med maten till honom så nu ska han bara få lite grädde o skinka.
Han var inne hos mig innan i dag ,, då fick han lite ost det gillar han oxo.
Var rädda om er o varandra. Dröm Vackra Drömmar.
Puss I Pannan ♥
Häromdagen när jag satt vid köksbordet och drack mitt morgonkaffe började jag tänka på hur mycket vi egentligen slänger. Det hela började när jag skulle rensa mitt förråd och hittade gamla saker som jag inte använder längre. En trasig lampa, en g...
Önskar Du ett samarbete med mig så kan du skriva till mig antingen här på bloggen eller på min mejl.
anneliprivat@hotmail.com
❤❤❤
Så här färgrann var min mage efter min GBP
Jag tappade mer än hälften av håret. Jag var livrädd att bli flintis. Men det kom tillbaka. Detta är en stor hårtuss från 2 dagars borstande.
Nu har jag fått en massa krullor, tidigare hade jag rakt hår.
Jag har gått ner 48 kg & över 1 meter.
Men jag kämpar fortfarande väldigt hårt med att gå ner resten av min vikt. Helst 15 kg till.
Må | Ti | On | To | Fr | Lö | Sö | |||
1 |
2 | 3 | 4 | ||||||
5 | 6 | 7 |
8 | 9 | 10 | 11 | |||
12 | 13 | 14 | 15 | 16 |
17 | 18 |
|||
19 |
20 |
21 |
22 |
23 | 24 |
25 |
|||
26 |
27 | 28 |
29 |
30 |
|||||
|