Direktlänk till inlägg 7 november 2014
Det finns så många ungdomar som har problem med svår acne. När man är i tonåren så händer det så mycket.
Man får vänner och man ska träffas och "hänga" med varandra. Det är dags att skaffa en kille eller en tjej och börja dejta.
Många som har acne vågar inte ge sig ut med sina vänner och gå på fester hos varandra, och många vågar inte skaffa den där söta killen eller tjejen bara för att dom har en massa acne.
Man provar allt som finns, jag vet själv när jag var i tonåren och hade mina finnar, dom var inte många men jag skämdes. Jag provade allt från tandkräm till olika salvor. Tandkräm sa dom torkade ut men det hjälpte inte alls som man ville.
Att tvätta ansiktet med två och vatten kanske inte alltid hjälper så en bra salva och ansiktstvätt är A och O..
Jag kan rekommendera en salva som heter Basiron den finns både som salva och som ansiktstvätt och den finns även i olika styrkor.
Det är ett överkomligt pris också. Prova den får Du se att du blir nöjd. Du behöver inte gömma dig från dina vänner eller din flickvän eller pojkvän, ut och ha roligt istället..
Häromdagen när jag satt vid köksbordet och drack mitt morgonkaffe började jag tänka på hur mycket vi egentligen slänger. Det hela började när jag skulle rensa mitt förråd och hittade gamla saker som jag inte använder längre. En trasig lampa, en g...
Önskar Du ett samarbete med mig så kan du skriva till mig antingen här på bloggen eller på min mejl.
anneliprivat@hotmail.com
❤❤❤
Så här färgrann var min mage efter min GBP
Jag tappade mer än hälften av håret. Jag var livrädd att bli flintis. Men det kom tillbaka. Detta är en stor hårtuss från 2 dagars borstande.
Nu har jag fått en massa krullor, tidigare hade jag rakt hår.
Jag har gått ner 48 kg & över 1 meter.
Men jag kämpar fortfarande väldigt hårt med att gå ner resten av min vikt. Helst 15 kg till.
Må | Ti | On | To | Fr | Lö | Sö | |||
1 |
2 |
||||||||
3 |
4 |
5 | 6 |
7 | 8 |
9 |
|||
10 |
11 |
12 | 13 |
14 |
15 |
16 |
|||
17 | 18 | 19 | 20 |
21 |
22 | 23 |
|||
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
|||
|