Alla inlägg under juni 2012
Då närmar sig Midsommarafton med stormsteg. I morgon dansar dom flesta runt midsommarstången o sjunger för fullt.
Hoppas verkligen de blir fint väder så alla kan vara ute o ha de gott..
Vad ska ni hitta på ?
Jag o Teddy ska vara hemma o mysa..
Jo jag ska ju tvätta oxo, jag missade min tvättid sist så jag behöver få undan lite.. För mig är de som vilken dag som helst..
Jag har ju kommit ifrån så gott som alla storhelger bara för att jag inte har velat visa
mig bland folk. Den enda jag firar är julen, den är viktig..
Nog om de.. Nu önskar jag Er Alla en underbar midsommar.
Va rädda om er o varandra, men ha skoj.
Puss I Pannan ♥
Hej Tilda, roligt att höra från dig. Skönt att ni har de bra. Hoppas de va mysigt att bada innan. Idag har vi haft härligt väder här.. Hoppas att de håller i sig, men de lär de inte göra.
Dino mår som en prins, jag gosar med honom o skämmer bort honom. Jag har fått tvätta hans öga ett par gånger, men annars är de lugnt ... Ögonen är jättefina..
Har tagit lite kort o jag filmade honom i natt.. Ha de så roligt o hälsa alla. Va rädda om er. Love U Puss Puss ♥
Idag är de bara 12 dagar kvar till
HEMLIS....
I Göteborg ställs en 50 årig kvinna inför rätta för falskt larm.. Hon sa att hon hade dödat sin granne..
Varför gjorde hon de ?
Jo för hon ville ha skjuts. Hon va alltså för full för att ta sig hem, därför sa hon så.
Polisen körde henne till tillnykterhetsenheten. Dom va inte alls intresserade av att köra henne hem..
För utryckningen yrkar polismyndigheten på ett skadestånd på 1700 kr.. Åklagaren föreslår ett straff på 2000 kr i dagsböter..
De är alldeles för lindrigt, släng in henne ett par månader oxo..
Hur kan man bara vara så urbota korkad att hon tror att polisen ska köra hem henne ???
Tänk om poliserna hade behövts på en annan utryckning..
Skäms på dig fyllkärring.
Detta hände på annandagen jul i fjol.....
Jag tycker att de är intressant att se såna program, men samtidigt tycker jag att de är hemskt att dom blir behandlade som aliens..
Visst är de mest "normalt" med mamma , pappa o barn.. Men de finns inget som säger att de SKA vara så.
Tänk er själva att inte känna sig tillfreds med sin egna kropp, att man har helt fel identitet .. Dom som går igenom detta gör de inte bara för att synas utan för att dom ska bli tillfreds med sig själv o sitt liv.
Bara tanken på att jag som har varit sjukligt fet o nu "bara" är fet inte trivs med mig själv. Jag har ju mycket lättare att kunna bli nöjd med mig själv än vad dessa människor har..
Jag tycker att de va starkt gjort av den ena killen att ta hand om hans x;s barn då hon dog, för han ville inte att dom skulle splittras.. Då har man ett stort hjärta, att ta till sig andras barn..
Vi har INGEN rätt att se ner eller säga åt andra människor hur dom ska leva sitt liv.
Vi har INGEN rätt att säga till dom att dom INTE får byta kön om de är de dom vill.
Vi har INGEN rätt att ta ifrån dom det trygga liv som vi andra har.
De spelar ingen roll om du är gul, svart, vit, lila, gay osv.. Alla har samma värde.. Alla har samma rätt att leva som vi sk "normala" har...
Vem bestämmer vad som är "normalt" ?
NÄ låt alla få leva sitt liv sålänge de inte skadar någon.. De finns kanske dom som behöver hjälp,, sträck ut en hand o hjälp den människan...
Nu är de dags att sova en sväng. Va rädda om er o varandra. Dröm sött.
Puss I Pannan ♥
Jag önskar att jag kunde ger er en stor blomsterbukett med dom vackraste blommorna för att ni är så underbara ♥
Ja då har jag blivit ganska korthårig.. Jag är nog rätt nöjd faktiskt.. Jag får känna in de ett par dagar o se hur jag trivs med de.
Efter frissan åkte jag till apoteket åt mamma , sen blev de Ica o där löste jag ut 6 nya trisslotter.. Får se när jag öppnar dom... Kan ju hoppas att jag vinner lite mer nästa gång. Men nu kommer jag inte vinna nåt bara för de, jag vinner aldrig.
Har varken tur i kärlek eller spel =)
Ikväll är de lite att titta på, en film på tv1 kl 21 - Stulet barn. På tv4 kl 23 - Min pappa är gravid. Tv1 kl 23;45 - Fängelset ,, sen blir de sängen o lite sömn..
Puss I Pannan ♥
Önskar Du ett samarbete med mig så kan du skriva till mig antingen här på bloggen eller på min mejl.
anneliprivat@hotmail.com
❤❤❤
Så här färgrann var min mage efter min GBP
Jag tappade mer än hälften av håret. Jag var livrädd att bli flintis. Men det kom tillbaka. Detta är en stor hårtuss från 2 dagars borstande.
Nu har jag fått en massa krullor, tidigare hade jag rakt hår.
Jag har gått ner 48 kg & över 1 meter.
Men jag kämpar fortfarande väldigt hårt med att gå ner resten av min vikt. Helst 15 kg till.
Må | Ti | On | To | Fr | Lö | Sö | |||
1 | 2 | 3 | |||||||
4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | |||
11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | |||
18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | |||
25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | ||||
|