Direktlänk till inlägg 6 november 2017
I helgen hade jag mina goingar hos mig. Liam var hos mig fredag till lördag, sen på lördagen kom Jack o stannade till söndag..
Med Liam är det lugnt o skönt =) Vi pratar om livet, ja allt möjligt. Det är så mysigt att höra honom berätta om skolan, bästa kompisen, ja allt.
Vi bollar saker fram o tillbaka, han har så många tankar om allt.
Liam o jag pratar om när vi vinner stort o flyttar till Spanien. Tänk vad underbart det hade varit.
Sen kommer då lillebror,, yrvädret hahaha... Visst kan vi ha lugna stunder, men dom är väldigt få.. Det är ett helt annat tempo o vi har det både roligt o mysigt.
Jag älskar att retas med honom, ja vi busar alltid med varandra. Ibland dansar vi o twistar om lite..
Den här gången ville han prova mina juveler.. Ringarna o alla halsbanden. Han ville ha mitt halsband med en nyckel,, det såg ut som det var diamanter på den så han var "rik"..
Även mina ringar skulle det vara bling bling.. Jag hade två mindre ringar som jag har haft på lillfingret som han fick ta med sig hem,, han var överlycklig.
Visst är han fin =)
I morse ringde sonen o frågade om jag kunde ta lillknas över natten för dom hade visst ringt från dagis så han hade fått hämta honom, han hade fått ögoninflammation,, igen.
Ja han har haft så jobbigt med sina ögon, det hade även Liam när han va liten..
Så nu väntar jag på att han ska komma snart, då blir det liv i luckan igen =)
Hoppas att ni hade en fin helg..
Ha en mysig kväll, var rädda om er o varandra.
Puss I Pannan
Häromdagen när jag satt vid köksbordet och drack mitt morgonkaffe började jag tänka på hur mycket vi egentligen slänger. Det hela började när jag skulle rensa mitt förråd och hittade gamla saker som jag inte använder längre. En trasig lampa, en g...
Önskar Du ett samarbete med mig så kan du skriva till mig antingen här på bloggen eller på min mejl.
anneliprivat@hotmail.com
❤❤❤
Så här färgrann var min mage efter min GBP
Jag tappade mer än hälften av håret. Jag var livrädd att bli flintis. Men det kom tillbaka. Detta är en stor hårtuss från 2 dagars borstande.
Nu har jag fått en massa krullor, tidigare hade jag rakt hår.
Jag har gått ner 48 kg & över 1 meter.
Men jag kämpar fortfarande väldigt hårt med att gå ner resten av min vikt. Helst 15 kg till.
Må | Ti | On | To | Fr | Lö | Sö | |||
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | |||||
6 | 7 | 8 |
9 | 10 |
11 |
12 | |||
13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | |||
20 |
21 | 22 | 23 |
24 |
25 |
26 | |||
27 |
28 | 29 | 30 |
||||||
|